Yetişkin Dikkat Eksikliği ve İş Performansı

Günümüzde iş hayatında yaşanılan en büyük problem kişilerin yapılması gereken işe yeterince dikkatini verememesidir. Bu durumun birden fazla nedeni olabilir.

Yetişkin Dikkat Eksikliği ve İş Performansı

Günümüzde iş hayatında yaşanılan en büyük problem kişilerin yapılması gereken işe yeterince dikkatini verememesidir. Bu durumun birden fazla nedeni olabilir. Örneğin, aynı anda birden fazla göreve sahip olma, duygu ve düşüncelerin ev, arkadaş, özel hayat gibi başka yerlerde olması; açık ofis ortamında diğer etmenlerden dolayı dikkatin dağılması yada internet ortamında geçirilen zaman olabilir. Ya da karşınızdaki konuşurken uzun süre dinlemekte zorlanmak, konuşmadan tamamen kopmak, işleri sürekli ertelemek ve işleri bir türlü sıraya koyamamak gibi.

Bu durum ister istemez bireylerin iş hayatındaki performanslarınıda olumsuz olarak etkiler. Dolayısıyla kişinin bu durumun farkında olması ve gerekli uzman desteğini alması iş hayatında daha başarılı yerlere ulaşmasına yardımcı olur. Aksi bir durumda ise yani bu probleminin farkına varamaması, gerekli desteği almaması o kişinin yaptığı işi kaybetmesine kadar sonuçlanabilmektedir.

Bizler uyguladığımız SAS-Balance Dinleti Programımız ile iş hayatında yaratıcılığı ve üretkenliği, odaklanmayı ve motivasyonu artırmayı, stresi azaltmayı hedefliyoruz. 4 hafta boyunca size özel hazırlanan dinleti programlarını günlük 1 saat kulaklıkla dinleyerek kaygı ve stresiniz azalırken, dikkat ve üretkenliğiniz artar, iş motivasyonunuz ve performansınız yükselir. Uygulama online bir yazılım programı olup internet erişimi olan bir cihazınızdan (mobile, tablet, bilgisayar gibi.) istediğinizde yerde dinlemeniz mümkündür.

Önemli bir kurumda üst düzey bir yönetici olan 58 yaşındaki danışanımız M.İ, son yıllarda yaşadığı dikkat problemi hem kendi mesleki kariyerini hemde özel hayatındaki ilişkilerini etkilemesi nedeniyle bizlere başvurarak SAS-Balance Dinleti Programını 24 gün boyunca evinde, iş yerinde dinleyerek kısa sürede nasıl büyük bir değişim yaşadığını şu sözlerle ifade etti.

‘Dikkat dağınıklığı ve konsantrasyonu artırmak amacıyla başladığım bu program, hedeflerime ulaşmamım yanı sıra kendine güvenimin artmasına, sürekli olarak kendimi iyi hissetmeme, günlük hayatta daha pozitif ve enerjik olmamı sağladı. Dikkat ve konsantrasyon gerektiren meslekler için yaygınlaştırılması ve bilinir hale gelmesi temennisiyle teşekkür ederim.

M.İ, Ocak 2019

Bu makale 2770 kez okundu.

Benzer Yazılar

Sonuç bulunamadı